
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.5 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 50 MHz |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Bits | 4 |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Quiescent Current | 2 µA |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting, Translator |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Output Lines | 4 |
| Number of Input Lines | 4 |
Stock: 38402
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66343
Ext.Price$0.66343
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66343 | $0.66343 |
| 10 | $0.46850 | $4.68500 |
| 25 | $0.42404 | $10.60100 |
| 50 | $0.39802 | $19.90100 |
| 100 | $0.37360 | $37.36000 |
| 300 | $0.35744 | $107.23200 |
| 500 | $0.34197 | $170.98500 |
| 1000 | $0.32442 | $324.42000 |
| 3000 | $0.30777 | $923.31000 |
| 5000 | $0.30008 | $1500.40000 |
